Wersja twojej przeglądarki jest przestarzała. Zalecamy zaktualizowanie przeglądarki do najnowszej wersji.

Początki naszego ośrodka sięgają roku 2004, kiedy postanowiliśmy związać nasze życie z końmi. Założeniem początkowym było posiadanie małej stajni przy Gospodarstwie Agroturystycznym, w której miało być kilka koni na potrzeby realizacji założeń funkcjonowania tego miejsca.

Mobilizacją rozwoju dla nas były jeżdżące u nas dzieci i młodzież . To im zawdzięczamy ciągłą chęć pogłębiania wiedzy i poszerzania oferty. To również ci młodzi ludzie zachęcili nas do stworzenia oferty "Tydzień w siodle", dzięki której goście przyjeżdżający do naszego gospodarstwa funkcjonowali z nami, pracując przy koniach, pogłębiając swoją wiedzę hipologiczną. Pierwszy Tydzień w siodle odbył się w 2007 roku. 

Dzieci jeżdżący konno u nas chciały realizować się sportowo, co sprawiło że za namową i wsparciem rodziców 17 marca 2010 r. utworzyliśmy Klub Jeździecki na Górce, który obecnie jest klubem zarejestrowanym w Śląskim Związku Jeździeckim .

 

Czas płynął, w roku 2012 otrzymaliśmy Certyfikat Ośrodka Górskiej Turystyki Jeździeckiej nadany przez Polskie Towarzystwo Turystyczno - Krajoznawcze. Największa nasza turystyczna wyprawa to przejechanie konno z naszej stajni, szlakiem Transbeskidzkim do Wołosatego w Bieszczadach. Rajd trwał ponad dwadzieścia dni i jest to niewątpliwie największy nasz wyczyn turystyczny jaki osiągnęliśmy. Szlakiem tym przejechali: Katarzyna Nagrodzka na Dorotce, Joanna Koczy na Soni, Agata Brzoza na Blekim i Wojciech Nagrodzki na Kalince.

 

Rozwijaliśmy się dalej, od szkoleń jeździecko - instruktorskich po rozwój infrastruktury.

Jako Ośrodek Szkolenia Jeździeckiego wystąpiliśmy o nadanie Certyfikatu do Polskiego Związku jeździeckiego.

W lipcu 2016 r. nasz ośrodek został jednym z sześciu w woj. śląskim Ośrodkiem Certyfikowanym PZJ.

Od tego czasu możemy przeprowadzać odznaki jeździeckie PZJ. i jeszcze w tym samym roku z powodzeniem zorganizowaliśmy trzy egzaminy na oznakę brązową i srebrną.

 

Od kilku lat planowaliśmy organizację zawodów regionalnych...

Cel ten udało się zrealizować 17 września 2016r.

Śląski Festiwal Jeździecki "Rajtuj z Nami" - pierwsze Regionalne Zawody Jeździeckie stały się faktem.

Nasz pomysł został bardzo pozytywnie przyjęty przez Władze naszej Gminy i Powiatu, którzy patronowali nam i pomogli w organizacji tego przedsięwzięcia. Sponsorzy, zaproszeni Zawodnicy i Goście ... atmosfera i klimat śląski sprawiły, że w 2017 roku planujemy kolejną edycję Festiwalu.

Co przyniesie rok 2017 ?? CZAS POKAŻE.... :)

Za to co za nami dziękujemy i optymistycznie patrzymy w przyszłość....

25 październik 2016 r.